FIRIN (KURUTMA) ÜNİTESİ
Ağaç endüstrisinin en önemli parametresi ağacın nem oranıdır. ağaçta zamanla oluşacak deformasyonların önlenebilmesi için ağacın doğru nem oranında kurutulması gerekmektedir. 160 m3 ağacı bir anda alabilen sistemimiz Lignin ve Selüloz hücrelerinin yapısını bozmadan kurutarak optimum nem oranına stabilize ederek kullanıma hazır hale getirir. Sistemin bilgisayar ve otomasyon desteği sayesinde minumum hata ve maksimum hızla çalışır.
EBATLAMA
OPTİCUT (Optik Kesim)

Projeye bağlı olarak farklı ebatlarda işlenmesi gereken ağacın, seri üretime tabi tutulabilmesi için işaretlenmiş bölümlerden optik gözlerle okunarak kesilerek ebatlanması bu ünitede gerçekleştirilmektedir.

PROFİMAT (Dört Taraf Silim)

Altı adet mili olan ve Alman Leitz firmasının ürettiği bıçaklar kullanarak ağacı dört taraflı silip çeşitli profiller üreterek yüksek devir sayesinde pürüzsüz bir yüzey elde eden ünitemiz sayesinde kısa zamanda yüksek oranda yarı mamul elde edilmektedir.

ÇOKLU DİLME 

Ağacın istediğimiz ölçülerde çoklu olarak dilindiği bu ünitemizde ahşapta aradığımız yüzey temizliğini yakalayabilmekteyiz.
LAMİNASYON
Masif panel ve kirişlerin üretildiği hidrolik basınç sistemli ünitemizde isteğe bağlı olarak 6 m’ye kadar tek parça kirişler üretilebilmektedir.

İnsan sağlığına zarar vermeyen özel yapıştırıcıların kullanıldığı ürünler uzun yıllar kullanılabilecek kalitede üretilmektedir.
FINGER JOINT (Parmak Birleştirme)
Lif yapısı uzun boylu ağaçlarda zaman ile çalışma meydana gelmektedir. Türkçesi parmak birleştirme olan “Finger Joint” makinası opticut da işleme girmiş ağaçları uçlarını zigzag şeklinde kesip, kesilen bölgelere tutkal sürüp birleştirip presleyerek uzun boylu ağaç profilleri yapılmasına olanak tanır.

Finger Joint sistemi ile birleştirilen ahşaplar, kendi içinde eğilip bükülemeyeceği için, mamul haline dönüştüklerinde çok daha uzun süre deforme olmadan kullanılabilmektedir.
KALİBRE ( Kalibrasyon Ünitesi )
140 mm aralıkta kalıklık işlemi yapabilen bu ünitemizde standart ürün üretimi için gerekli olan kalınlık ayarlaması yapılmaktadır.

Ünitemiz maksimum 1300 mm eninde ürün işleyebilmektedir.
UNICONTROL ( Pencere Profil Üretim Ünitesi )
Pencere profil makinası, hem zıvana hemde boy profil açabilen, açılı ve kemerli pencereler yapabilen bilgisayar ile kontrol edilen makinadır.
Organize Sanayi Bölgesi İnecik Mevkii Çırağan Sokak No:6 Melikgazi KAYSERİ
0352 322 16 66
0352 322 06 26
 ÜRÜN KATALOĞU
Her hakkı saklıdır. © 2019 WoodSa